Felvidéki iskolabarátság

December 14-én a Felvidéki Szorobánversenyen vettek részt a tavalyi Országos Szorobánversenyre bejutott kiserdős tanulók. Versenyezni indultunk, de a szorobánozáson túl sokkal többet jelentett ez az adventi hóeséses nap, mely felejthetetlen élményt hozott minden kiserdős résztvevő számára.
A határokon átívelő barátságról, a közös értékekről, s nem utolsó sorban a tehetséggondozás új útjainak kereséséről szólt ez a találkozás.

Képek >>>

Muzsla egy felvidéki község, kb. 2000 lakossal. A Duna túlpartján, Esztergomtól valamivel több, mint 10 km-re található. Lakosai nagyrészt magyar anyanyelvű családok, akik büszkék arra, hogy magyarnak születtek, s őrzik, ápolják a magyar kultúrát. Az Endrődy János kántor-néptanítóról elnevezett alapiskolában 150 magyar gyermeket tanítanak 9 évfolyamon. Az iskola idén ünnepelte alapításának 100. évfordulóját.

Reggel 9 óra után érkeztünk Muzslára. A szeretetteljes fogadtatás után meguzsonnáztattak bennünket mákos, diós, kakaós kaláccsal és üdítővel. A 10 órakor kezdődő szorobánversenyt Zalaba Zsófia igazgatóasszony szeretetteljes szavai nyitották meg. A verseny után az iskola pedagógusai kézműves foglalkozással várták tanulóinkat – ezalatt a pedagógusok kijavították a feladatlapokat.

A kultúrházban elfogyasztott remek ebéd után a sportcsarnokba sétáltunk, ahol izgalmas sportprogram várta a gyerekeket. Forgószínpadszerűen játékos, mozgásos feladatokat végeztek tanulóink, a muzslai és kiserdős gyerekekből verbuválódott vegyes csapatokban. A közel másfél órás programot maga a Mikulás is megtisztelte részvételével. A nap zárásaként sor került a szorobánverseny eredményhirdetésére. A jutalom igazán bőséges volt. Emléklapokat, okleveleket, könyveket, édességeket kaptak a gyerekek.

Jövő tavasszal rendezzük meg iskolánkban a Területi Szorobánversenyt és a Tudomány Napját (Hungarikumok) versenyt is, melyre meghívtuk felvidéki vendéglátóinkat is.

Reméljük, hogy mihamarabb találkozunk, s a jövőben az iskoláink közötti barátság tartós kötelékként fog bennünket összetartani.