A Magyarság Házában jártunk

Pénteken, október 21-én az iskolai ünnepély után a 7.a és b osztályok a Magyarság Házába tettek látogatást, ami már a júniusi Határtalanul pályázatunk részeként szerepelt a programunkban.
Szemerkélő esőben vágtunk neki a Batthyány térről a Budai Várba vezető lépcsősornak, de megérte!
A Magyarság Házában egy rendhagyó matematika- és irodalomórán vettünk részt.
Bolyai-matematika címmel Nagy Dénes matematikus izgalmas előadását élvezhettük Bolyai Jánosról, akiről kiderült, nem csak matematikus, hanem író és sportoló is volt. A problémafelvető és gondolatébresztő előadás után indultunk 2. óránkra, ahol igazi meglepetésben volt részünk!
A „Trendhagyó Irodalomórán” a Kávészünet együttes megzenésített verseket adott elő a Corvin teremben! Petőfi Sándor, Juhász Gyula, József Attila, Csokonai Vitéz Mihály költeményeit hallgathattuk meg remek előadásban. Hiába reménykedtünk, ez az óra sem tartott 90 percig… Hazafelé már a lépcsők sem jelentettek akadályt, az átélt közös élmények hatásával száguldottunk a HÉV-hez.
Reméljük, hogy egy megfelelő alkalommal az iskolában mi is vendégül láthatjuk a Kávészünet együttest, és újra közös énekléssel és táncolással kerülhetünk közelebb nagy költőinkhez és remek verseikhez!

A látogatáson készült képekért kattintson ide.

Jósvai Mária