Vendégek Ausztráliából a Béres iskolában

 

Október 26-án iskolánkban tett látogatást egy ausztrál család. Az anyuka és kislánya a hatodik évfolyam angol óráin mutatta be az ausztrál őshonos állatokat, betekintést nyújtottak a helyi iskolai életbe, melynek nagy sikere volt a gyerekek körében. A képek és videók vetítését egy kötetlen beszélgetés követte, ahol sok kérdésre válaszoltak a vendégek, megmutatták az ausztrál dollárt, majd közösen énekeltünk angol nyelvű dalokat is. Tartalmas és érdekes délelőttöt töltöttünk el, miközben az angol nyelvet gyakoroltuk.
Pár hónapja svéd vendégeinkkel gyakorolhatták az angol nyelvet tanulóink, akkor is nagy élmény volt, de ez a nap is emlékezetes marad, mert betekintést nyerhettünk egy másik ország kultúrájába, életébe.
Bízunk benne, hogy lesz még lehetőségünk hasonló programokat szervezni az iskolában, ebben a tanévben.