Pénzügyi ismeretek oktatása a Béresben

Iskolánk csatlakozott a Citi Bank általános iskolásoknak meghirdetett pénzügyi ismereteket oktató programjához. Ennek egyik fontos eseménye volt a március 26-án megtartott, 5 órás interaktív foglalkozás, amelyen 6., 7. és 8. évfolyamos tanulóink vettek részt. A foglakozásokat a Szegedről érkező Junior Achievement trénerei tartották nagy sikerrel. A gyerekek kipróbálhatták a tőzsdét – természetesen játékos formában. Megismerték a licitálás szabályait, de talán a legfontosabb, hogy megtanulhatták, miként működik egy család pénzügyi gazdálkodása, milyen költségekből tevődik össze a rezsi, mennyibe kerül egy háztartás vezetése. Megtudhatták, milyen szempontok alapján kell egy vállalkozásnak logót ill. szlogent készíteni, sőt saját maguk is tervezhettek. Mozgalmasan és érdekesen teltek az interaktív órák, reméljük, hogy diákjaink kedvet kaptak a későbbiekben, hogy további ismereteket szerezzenek a pénzügyi világ működéséről. Terveink szerint ebben a tanévben még csak kísérleti jelleggel tartunk ilyen foglalkozásokat osztályainknak, de a következő tanévben már szeretnénk ezt beépíteni a tananyagba, ugyanis nagy szükség van a mai világban a pénzügyi, gazdasági ismeretek, fogalmak elsajátítására. Tanulóinknak ezt a lehetőséget is szeretnénk biztosítani a jövőben.

Köszönjük a Citibank támogatását, akik nem csak az interaktív tanórákat biztosították számunkra, hanem tananyagot, projektort és laptopot is kapott az iskola térítés mentesen.