Nyári Angol tábor 2016

Az idei nyáron két angol tábort is szerveztünk bejárós-napközis és „ott alvós” formában. A bejárós tábort inkább az első, második osztályosok vették igénybe és reméljük jövőre velük a Balatonon is találkozhatunk. Voltak olyanok is, akik mind a két táborban részt vettek.

A gyerekeket korosztályonként és angol nyelvtudás alapján csoportokba osztottuk és így zajlottak a foglalkozások. Az alap téma a Rió 2 film volt és ennek megfelelően angolul kalandoztunk a madarak világában. Megbeszéltük angolul mit árusítanak a riói piacon és megtanultunk kérni, vásárolni. Elkészítettük Amazónia térképét angolul és benépesítettük állatokkal. Nagyon jó játéknak bizonyult a papagáj fogó.

A napközis táborban a kézműves foglalkozások szorosan kapcsolódtak a témához, palacsinta bábokat csináltunk kesztyűből és megtanultuk interaktív anyag segítségével, hogyan kell angolul palacsintát sütni.

Igazi élmény volt a kalandpark is.

A balatoni táborban nagyon komoly kézműves foglalkozások voltak, nemezeléssel, pólófestéssel, nyaklánc készítésével.

A Balatonon volt kishajó fújó verseny, mert az idő ezt lehetővé tette. Voltunk strandon, ahol nagyon jó sorversenyt játszottunk.

Mindkét táborban volt kirándulás. Solymárra külön busszal mentünk és angol feladatlapot oldottunk meg a látottakról.

A kisvonattal Fenyvesről utaztunk Somogyszentpálra, ahol egy kiállítást néztünk meg. A kisvonat 2 órás késéssel indult visszafelé, de addig jót játszottunk. Sajnos a vihar utolért minket, de hazajutottunk szerencsésen.

Csoportokban készítettünk madárijesztőt, hogy a gonosz madarakat elűzzük.

A jutalom kiskártyákat a gyerekek az általuk készített táskába tették és ezeket értékeltük a nap végén.

Remélem, hogy a két tábor élményekkel teli kikapcsolódást jelentett minden kisgyereknek és jövőre várunk vissza mindenkit szeretettel.

A táborról készült fényképeket az alábbi címen lehet megnézni:

Siklós Hédi