Megemlékezés I. (Szent) Lászlóról

2017. január 1-től kezdetét vette az év végéig tartó Szent László-év. Az emlékévet a lovagkirály trónra lépésének 940., szentté avatásának 825. évfordulója alkalmából hirdették meg. Ennek keretén belül egy rendkívüli történelem órát tartottunk a felső tagozatos diákjainknak a tornateremben. Iskolánk volt igazgatója, Bánhegyi Ferenc – aki nem mellesleg történelem szakos tanár –, egy érdekes és lebilincselő előadás során mutatta be Szent László útját. Többek között azt is megtudhatták tanulóink a prezentációból, hogy I. (Szent) László volt az egyik legnagyobb országépítő, aki megteremtette a Kárpát-medencében élő népek együttműködését.

A hagyományőrző vetítéssel mindenki gazdagabban, nagyobb tudással térhetett haza.

Képek>>>