Kedves Kollégák és Diákok!

Szeretettel meghívunk Titeket a Dr. Béres József Általános Iskola által megrendezésre kerülő Kerületi Hungarikum Vetélkedőre. A verseny már több éve sikeresen kerül megszervezésre, ahol diákok és tanáraik egyaránt lelkesen és jókedvűen vesznek részt a HUNGARIKUMOK megismerésében, felismerésében és ismereteik átadásában.

Verseny időpontja: Az idén 2017. április 26-án 14 órakor rendezzük meg vetélkedőnket, melyre minden kerületi és meghívott iskola nevezését szívesen fogadjuk.

Nevezési határidő: 2017. április 20.

Nevezés módja: a darvashorvath@gmail.com e-mail címre megküldött jelentkezési lappal (jelentkezési lap alább tölthető le). A versenyen max. 4 fős csapatok indulhatnak, melynek felső tagozatos diákok a tagjai. (Felmerülő kérdés esetén, az alábbi telefonszámon szívesen segítünk: 06-30-9921200.)

A felkészülést szeretnénk segíteni az alább letölthető kiadvánnyal, melyben a Hungarikumok Gyűjteménye – Magyar Értéktár (www.hungarikum.hu) segítségével kerültek összeállításra a versenyen szereplő hungarikumok:

• Agrár- és Élelmiszergazdasági Hungarikumok (kóstolás, felismerés szintjén)
  • Dr. Béres József és a Béres Csepp
  • Hollókő Ófalu és környezete
  • Magyar Operett (híres művei és nagy szerzői)
  • Puskás Ferenc életműve
  • Budapest – a Duna-partok, a Budai Várnegyed és az Andrássy út (nevezetes épületei, építményei)

Ennek a versenynek mindenki a győztese, hiszen bízunk benne, hogy tudásban gazdagabban mennek haza!

Jelentkezési lap
Kiadvány

Szeretettel várunk Titeket!

Dr. Béres József Általános Iskola