Kapcsolda programon diákjaink

Idén is részt vettek diákjaink a Kapcsolda programon a Veres Péter Gimnáziumban. Hat nyolcadik osztályos tanulónkat kísértük Jósvai Máriával december 13-án. Iskolánk zsonglőr csapata is részt vett a nyitóünnepségen. Kis bátorítás után a gyerekek hamar megtalálták a közös hangot a fogyatékkal élő résztvevőkkel. Lehetett kézműveskedni, sportolni, táncolni. Volt akadálypálya és karaoke is. A rendezvény pedig egy rövid bulival zárult.  Utána csak úgy tudtam fogalmazni, hogy egy csodának lehettünk tanúi. Megható pillanatokat élhettünk át, annak köszönhetően, hogy a gyerekek olyan odaadással, és saját határaikat feszegetve, érzelmeiket uralva tudtak törődni nehéz sorsú kortársaikkal, amit bármelyik felnőtt megirigyelhetett volna. Köszönöm Apkó Balázsnak, Barta Vikinek, Borza Lilinek, Kanász Rubennek, Molnár Zsoltinak a 8. a és Pentz Nikinek a 8. b osztályból, hogy eljöttek. Angyalokká váltak arra a néhány órára, így karácsony előtt.