Helyi Értékek Napja a Béresben

Október 20-án nagyszabású rendezvény keretében mutatkozott be Szabolcs-Szatmár-Bereg megye iskolánkban. Tarpáról, Tákosról, Beregdarócról és Szatmárcsekéről érkeztek vendégeink, akik megismertettek minket a helyi ízekkel, népművészettel, zenékkel és táncokkal. A települések polgármesterein és 40 fős kíséretükön kívül, vendégünk volt Kárpátaljáról a Kokas népzene és néptáncegyüttes is, akik fergeteges előadással nyűgözték le a nagyérdeműt. Az előadáson iskolánk 36 fős néptáncos csapata Szatmári táncokkal lepte meg vendégeinket. A táncbemutatók után a tantermekben folyt az étel-ital kóstoló, ahol megízlelhettük az igazi szilvalekvárt, a derelyét, töltött káposztát, kötött tésztalevest, megcsodálhattuk a híres szatmári keresztszemes hímzéseket, és együtt énekelhettünk a Kokas zenekarral. A gyerekek pedig kipróbálhatták Paprika Jancsi csúzlizdáját is.
Örök élmény marad számunkra ez a délután, hiszen vendégeink kedvessége, szívélyessége, az általuk készített rengeteg finomság, a sok gyönyörűséges hímzés, mind azt igazolja, hogy kis hazánkban micsoda kincsek vannak, amelyeket érdemes Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében felfedezni. Bízunk benne, hogy tanulóink és családjaik egyszer eljutnak erre a vidékre és személyesen megtapasztalják az ottani értékeket, legyen az természeti, kulturális vagy éppen gasztronómiai.
Köszönjük vendégeinknek ezt a felejthetetlen napot!

Az alábbi elérhetőségen tekinthetőek meg a rendezvényről készült képek:

Képek>>>

András Mária