Előadás a drogokról

Iskolánkban az elmúlt időben több vendégelőadó fordult meg, január elején az újraélesztés technikáját tanulhatták meg felső tagozatosaink, a hónap végén pedig a drogok hatásairól hallhattak rendkívül érdekes és tanulságos előadást a gyerekek.

Tavaly Zacher Gábor sajátos szemszögből mutatta be ezt a területet, idén pedig Dr. Balogh Sándor a drogok idegrendszerre gyakorolt hatásáról beszélt. Képeken láthatták a drogok okozta változásokat, és azzal kellett szembesülniük a gyerekeknek, hogy ha valaki él a kábítószer használattal, az agy már nem lesz képes ugyanúgy működni, mint annak előtte. Nagyon tetszett a gyerekeknek a rendhagyó tanóra, többek között azért, mert az ő nyelvezetünkön szólt az előadó, közvetlen és lendületes stílusban, némi humorral fűszerezve.

Csak remélni tudjuk, hogy a Béresbe járt diákjaink soha nem fognak a kábítószerrel kapcsolatba kerülni, bízva, hogy az elmúlt napokban megszerzett tudást később sem felejtik el.

András Mária