Büszkeségeink

 

2017/18-as tanév

 

Kerületi vers- és prózamondó verseny
II.hely: 1.-2. évfolyam – próza: Herpai Szabolcs (1.d)
II. hely: 3.-4. évfolyam – próza: Sóvári Dorka (3.d) és Bodor Albert (4.c

3.-4. évfolyam – vers: Jakab Dávid (4.c)
IV. hely:1.-2. évfolyam – próza: Herpai Csaba (2.d)
VI. hely: 3.-4. évfolyam – vers: Strigens Jakab (3.c)

Kerületi magyar nyelvtan és helyesírás verseny:
II. hely: Csábi Emma (3.d)

Kerületi diákolimpia – labdarúgás

III. hely:II. korcsoport – csapattagok: Székely Ádám, Székely Gergő és Váczi Lóránt (3.c),
Berinkei Péter, Berinkei Tamás és Farkas András Levente (3.d)
Alexi Botond és Lehel Ádám (4.d)

Bozsik Kupa – labdarúgás

I. hely:II. korcsoportcsapattagok: Székely Ádám, Székely Gergő és Váczi Lóránt (3.c), Madarasi Attila (4.c) Alexi Botond és Lehel Ádám (4.d)
IV. hely: I. korcsoport – csapattagok: Magaskövi Bence és Zentai Péter (1.c), Bertényi Dávid, Gonda Örs és Szebeni Miklós (1.d) Gonda Ákos (2.d) Hamar Attila és Székely Botond (3.c)

Országos amatőr úszóverseny:
I. hely:5 versenyszámban – Király Kitti (4.d)
II. hely: 2 versenyszámban – Maurer Olivér (2.c) 3 versenyszámban – Borszéki Boglárka (3.c)
III. hely:1 versenyszámban – Borszéki Boglárka (3.c)

Országos úszóverseny – egyéni 50m pillangó:
I. hely: Király Kitti (4.d)

Budapesti diákolimpia – tollaslabda egyéni:
IX. hely: Pallagi Norbert (3.c)

Kerületi digitális rajzverseny:
II. hely: Ducza Dóra (4.d)

Kerületi matematika verseny:
          II.hely: Baranyai Dóra (3.c)

Zrínyi Ilona Matematikaverseny- körzeti forduló:
IV.hely: 2. osztály – csapat: 
Atanaszov Kornél (2.dKiserdő)
III. hely: 3. osztály – csapat:

  • Baranyai Dóra (3.c) – egyéni VI. hely
  • Csábi Emma (3.d) – egyéni X. hely
  • Váczi Lóránt (3.c)

Kerületi diákolimpia – JUDOI

I. hely: Ignéczi Lőrinc(4.d)
II. hely: Rácz Bertalan és Sebestyén Ábel (2.c), Atanaszov Kornél (2.d)
III. hely: Gál Gaszton Gergely és LaMonica Alessandro (2.c)
(A versenyben a legeredményesebb ismét a Dr. Béres József Általános Iskola lett!!)

Országos úszóverseny – egyéni 50m pillangó:

  1. hely: Király Kitti (4.d)

Budapesti diákolimpia – tollaslabda egyéni:
IX. hely: Pallagi Norbert (3.c)

Kerületi diákolimpia – sakk:

V. hely: Bodor Albert (4.c)

  1. december
    Budapesti JUDO Mikulás kupa:
    I. hely: Ignéczi Lőrinc (4.d)
    II. hely: Nagy Gergő és Rácz Bertalan (2.c), Atanaszov Kornél (2.d)
    III. hely: Gonda Ákos és Zolnai Ambrus (2.d), Tóth Miklós (3.d)
    (A versenyben a legeredményesebb a Dr. Béres József Általános Iskola lett!!)
  1. november
    Körzeti Bolyai Természettudományi csapatverseny: III. hely: (3.d)
  • Berinkei Katalin
  • Berinkei Tamás
  • Csábi Emma
  • Mátyás Viktória

 

Karádi Károly Természettudományi Verseny eredménye:

I. helyezés

Gazdag Franciska (6. b)
Mindler Anna Lilla (6. c)
Szentirmai Dániel (6. a)

Kerületi úszóverseny eredményei:

Novemberben három pénteki délután rendezték meg a kerületi úszóversenyt, ahol iskolánk diákjai nagy létszámmal és szép eredményekkel vettek részt.

November 10-én az első korcsoportos diákok (2009-2010-ben született) versenyeztek, ahol gyönyörű eredmények születtek:

50 méter gyors fiúk:
Gömöry Zsolt 2.a – I.helyezés (Indulhat a budapesti versenyen!)
Maurer Olivér 2.c – II.helyezés (Indulhat a budapesti versenyen!)
Szűts Gergő 2.b – IV.helyezés
Szebeni Miklós 1.d – V.helyezés

50 méter hát fiúk :
Maurer Olivér 2.c – I.helyezés (Indulhat a budapesti versenyen!)
Csirmaz-Janitsáry Bendegúz 2.b – III.helyezés
Váci Botond 1.d – IV.helyezés
Szűts Gergő 2.b – VI.helyezés

50 méter mell fiúk
Gömöry Zsolt 2.a – I.helyezés (Indulhat a budapesti versenyen!)
Ferencz Martin 2.a – II.helyezés (Indulhat a budapesti versenyen!)
Szebeni Miklós 1.d – IV.helyezés
Kalmár Barnabás 2.d – VI.helyezés

50 méter gyors lányok
Grassi Tiffany 2.c – V.helyezés
Szűcs Kamilla Hajna 2.d – VI.helyezés

50 méter hát lányok
Kovács Zorka 2.d – III.helyezés

Fiú váltó csapatunk 4×25 méter az I. helyet szerezte meg:
Csirmaz-Janitsáry Bendegúz,
Gál Bence,
Gömöry Zsolt,
Szűts Gergő.

A fiú és a lány 4×25 m-es gyorsváltó a II. helyen végzett.
A fiú váltó tagjai:
Maurer Olivér 2.c
Reszler Iván 2.c
Kalmár Barnabás 2.d
Váci Botond 1.c

A lány váltó tagjai:
Szűcs Kamilla Hajna 2.d
Grassi Tiffany 2.c
Kovács Zorka 2.d
Széplaki-Trungel Nóra 2.d

Lányok közül Onczay Gréta 2.b osztályos tanuló szerzett ezüst érmet
50 méter háton és V.helyezést ért el 50 méter mellúszásban.

November 17-énaz ötödik és hatodik osztályos tanulók mérték össze tudásukat:

Baranyai Lili 5.c-ből II. helyezést (Indulhat a budapesti versenyen!)ért el 50 méter mellen és Kóté Míra 5.b-ből VI.helyezett lett 100 méter hátúszásban.

November 24-én a harmadik és negyedik osztályosok versenye került megrendezésre:

50 méter gyors fiúk:
Kovács Botond 4.b – II. helyezés (Indulhat a budapesti versenyen!)
Strigens Arnold 5.c – III. helyezés
Jarkas Alex 4.b – VI.helyezés

50 méter hát fiúk:
Kovács Botond 4.b – I.helyezés (Indulhat a budapesti versenyen!)
Strigens Arnold 5-c – II. helyezés (Indulhat a budapesti versenyen!)

50 méter mell fiúk:
Jarkas Alex 4.b  – III.helyezés
Gajdics Balázs 3.a – IV.helyezés

50 méter gyors lányok:
Körmöci Csenge 4.c – I. helyezés (Indulhat a budapesti versenyen!)
Király Kitti 4.d – II. helyezés (Indulhat a budapesti versenyen!)

50 méter mell lányok:
Körmöci Csenge 4.c – II. helyezés (Indulhat a budapesti versenyen!)

50 méter hát lányok:
Király Kitti 4.d – II. helyezés (Indulhat a budapesti versenyen!)

A fiú váltó csapataink 4×50 méter a II. helyezést és VI. helyezést értek el:
Gajdics Balázs,
Jarkas Alex,
Kovács Botond és
Móritz Máté.

Strigens Arnold,
Strigens Jakab,
Hortobágyi Bence és
Székely Ádám.

A lány váltó csapataink 4×50 méter a II. helyezést érte el:
Baranyai Dóra Mária,
Borszéki Boglárka,
Király Kitti és
Körmöci Csenge.

Minden részt vevő tanulónknak gratulálunk!

 

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny területi forduló eredményei:

3. évfolyam 4. helyezett:
Berinkei Katalin 
Csábi Emma
Mátyás Viktória
Horváth Anna Piroska
Felkészítő tanár: dr. Kiss Sándor Endréné (3.d)

3. évfolyam 9. helyezett:
Baranyai Dóra Mária
Milovecz Fruzsina Panka
Székely Botond
Váczi Lóránt
Felkészítő tanár: Tóthné Klica Lambrini (3.c)

4. évfolyam 7. helyezett Fogalmazás receptjei csapata:
Heim Cecília
Szilasi Cecília
Temesi Zsófia
Vári Míra
Felkészítő tanár: Zsidákovics Katalin (4.c)

4. évfolyam 8. helyezett Vidám vándorok csapata:
Kecskés Hanna
Papp Kolos
Szakáli Anna
Szeneczey Balázs
Felkészítő tanár: Rikk Istvánné (4.b)

Bolyai Matematika Csapatverseny területi forduló eredményei:

3. évfolyam 1. helyezett (14. helyezett az országos versenyen):
Baranyai Dóra Mária
Milovecz Fruzsina Panka
Székely Botond
Váczi Lóránt
Felkészítő tanár: Tóthné Klica Lambrini (3.c)

4. évfolyam 5. helyezett:
Kovács Botond
Laki Gabriella Lambrini
Sztrinkai Anna
Tóth Lilla
Felkészítő tanár: Rikk Istvánné (4.b)

5. évfolyam 9. helyet:
Gyertyánffy Marcell
Hajós-Szabó Máté
Kertész Máté
Sztupkay Áron
Felkészítő tanár: Vályogosné Kertes Erzsébet (5.b)

Sportversenyeken eddig az alábbi eredmények születtek:
A kerületi mezei futóverseny :

II. helyezés: 5-6. évfolyam csapat:
Bíró Csilla 5.b.,
Gyertyánfy Réka 5.b,
Jarkas Alexandra 6.b,
Osskó Boglárka 6.b

III. helyezés: 5-6 évfolyam csapat:
Balogh András 5.c,
Gulyás Dániel 5.b,
Kucza Gergely 6.a,
Tóth Ármin 6.b

II.helyezés: 7-8. évfolyam csapat:
Borza Lilien 8.a,
Straubinger Panna 8.b,
Suppan Emma 8.a,
Tatár Zsófia 8.a

II.helyezés: 7-8. évfolyam csapat:
Kanász Ruben 8.a,
Molnár Zsolt 8.a,
Varga Bálint 7.a,
Zanati Ádám 8.a

A csapatverseny mellett egyéni érmekkel is gazdagodtak diákjaink:

Egyéni eredmények:

I. helyezés:
Varga Bálint 7.a /7-8. évf.fiú/

II. helyezés:
Jarkas Alexandra 6.b /5-6. évf lány./
Balogh András 5.c /5-6. évf. fiú/
Straubinger Panna 8.b /7-8. évf lány./

Kerületi Atlétika Versenyen helyezést elért tanulóink:
Csapatban:
III. helyezés lány:
Bevíz Lujza 2.a,
Rajna Lea 2.a,
Sztrinkai Réka 2.a,
Sztupkay Nóra 2.a
Onczay Gréta 2.b

III. helyezés fiú:
Székely Botond 3.c,
Kiss Hunor 2.c,
Varga Levente 3.d,
Hamar Attila 3.c,
Cseke Attila 3.c,
Istovics Alex 2.d

Egyéniben:

III. helyezés:
Bevíz Lujza 2.a

Pais Sakkversenyen:

I. helyezés (korosztályonként)
Szebeni Miklós 1.d
Sztrinkai Anna 4.b
III. helyezés:
Sztrinkai Réka 2.a

Kerületi Szép olvasó verseny
I. helyezés:
Papp Kolos 4.b

Istovics Ádám (6.c) a Honvéd Karate Szakosztályának versenyzője, a Kanadában megrendezett 7. Goju-Kai Karate Világbajnokságon a 12-13 éves kumite (küzdelem) kategóriában bronzérmet szerezett.

Gratulálunk!

 

 

Udvari Maja (6.c) júliusban a korosztályos Úszó Országos Bajnokságon

1., 2., 3. helyezéseket ért el.

Gratulálunk!

 

2016/17-es tanév

A 2016-2017. tanév Kerületi versenyeredmények összesítéséről megjelent kiadvány itt érhető el.

A XXII. Országos Szorobánversenyen elért eredmények:

1.osztály
Watterich Vanda (1/D) 3. hely
Gonda Ákos (1/D) 4. hely

2. osztály
Csábi Emma (2/D) 1. hely
Sóvári Dorka (2/D) 3. hely
Székely Gergely (2/C) 3. hely
Váczi Lóránt (2/C) 3. hely
Tóth Miklós (2/D) 4. hely
Baranyai Dóra (2/C) 4. hely
Milovecz Fruzsina (2/C) 4. hely
Szőke Klára (2/D) 4. hely
Tasnádi Lili (2/D) 4. hely

3. osztály
Laki Gabriella Lambrini (3/B) 4. hely

Kerületi Vers- és Prózamondó verseny
1-2. évfolyam
Próza kategória
1. hely – Gajdics Balázs (2/A)
3-4. évfolyam
Próza kategória
1. hely – Soltész Vince (4/A)
4. hely – Rátkai Zóra (4/B)
4. hely – Laki Gabriella Lambrini (3/B)
Vers kategória
4. hely – Szeneczey Balázs (3/B)

Kerületi informatika verseny
Kiskomplex (szövegszerkesztés és grafika) 5-6. osztály
1. hely – Vankó Dániel (5/A)
Szövegszerkesztés 7-8. osztály
3. hely – Csongrádi Kristóf (8/B)
6. hely – Zöllner Lili (8/A)
Prezentáció 7-8. osztály
4. hely – Molnár Zsolt (7/A)

Pálmay Lóránt emlékverseny
2. hely – Vankó Lóránt Albert (6/B)

Kerületi matematika verseny
5. hely – Vankó Lóránt Albert (6/B)

Budapesti népdaléneklő verseny (csapat)
Aranyfokozat: Daloló pacsirták – Jarkas Alexandra, Gazdag Franciska, Németh Nadja 5.b, Nagy Anna Morag 5.c

Nemzeti Értéktár Vetélkedő megyei döntő
1. hely: Gazdag Franciska 5.b, Kun Iván 6.b, Fábián Álmos 8.a és Zöllner Lili 8.a

Bolyai Természettudományi Csapatverseny megyei forduló
3. hely: Üstökösök – Pátzay Ágnes, Kühne Sára, Vári Liza Rózsa, Szűcs Hanna (4/D)
8. hely: Biokenyerek – Laboncz László, Széplaki-Trungel Áron, Ámon Leila, Menyhárt László (4/D)

Kerületi matematika tanulmányi verseny
1. hely: Leveles Réka (4/D)
3. hely: Laki Gabriella Lambrini (3/B) 
3. hely: Váczi Anna (4/C)
4. hely: Pápay Zoltán Ramón (3/D)

“Tiszán innen-Dunán túl” Kerületi népdaléneklő verseny
Egyéni:
Arany minősítés – Pásztor Borbála Kinga 7.b
Csapat:
Kiemelt arany minősítés – Jarkas Alexandra, Gazdag Franciska, Németh Nadja 5.b, Nagy Anna Morag 5.c

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírás verseny
7. hely – Birinyi Flóra Lilla (6/A)

Országos versmondó verseny
5. hely – Papp Kolos (3/B)

Amfiteátrum kupa
2. hely – Vankó Lóránt Albert (6/B)

Komplex angol nyelvi verseny
1. hely – Kovács Dominik Barnabás (6/A)
4. hely – Hörömpöli-Tóth Bálint (5/A)
6. hely – Szijjártó Norbert (8/B)
10. hely – Dévényi Kincső (8/A)

Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny megyei forduló
1. hely: Szőke nők – 4/D – Leveles Réka, Mészáros Míra, Pátzay Ágnes, Vári Liza
Az országos döntőbe jutottak, s ott a 22. helyezést érték el.
4. hely: Hópelyhek – 3/B – Kovács Botond Zsolt, Laki Gabriella Lambrini, Papp Kolos, Sztirinkai Anna
8. hely: Az ABC 3 betűje – 3/C – Heim Cecília, Szilasi Cecília, Temesi Zsófia

Kerületi Szépolvasó verseny (4. évfolyam)
3. hely – Megyery Anna (4/B)
4. hely – Soltész Vince (4/A)
11. hely – Vetró Ádám (4/C)

Bolyai Matematika Csapatverseny megyei forduló
1. hely: 6/A – Birinyi Flóra, Balázs-Helmeczy Csanád, Kovács Dominik, Szakáli Emese
2. hely: Aranyszámok – 4/D – Kühne Bendegúz, Leveles Réka, Nádudvari Patrik, Pátzay Ágnes
4. hely: Matekos macskák – 3/C – Bartos Anna Kamilla, Jakab Dávid, Szövényi Boglárka Ida
6. hely: 4/B – Atanaszov Réka, Hajós-Szabó Máté, Kuczy Dorottya, Sztupkay Áron
9. hely: Ős matekosok – 4/C – Balogh Nimród, Kalapos Gábor, Lendvai Zalán, Strigens Arnold
10. hely: Anonimuszok – 4/C – Klenyán Dorka, Korvicska Botond Márk, Sámuel Ádám, Székely Anna
10. hely: 8/B – Csongrádi Kristóf, Huber Márk, Molnár Attila

Mezei futás
I. korcsoport leány egyéni verseny
2. helyezés – Winkler Zita (2.c)
I. korcsoport  leány csapatverseny
2. helyezés – Winkler Zita, Neumann Kincső, Bíró Árven Míra, Páczelt Zsófia (2.c)
I. korcsoport  fiú egyéni verseny
1. helyezés – Székely Botond (2.c)
I. korcsoport  fiú csapatverseny
2. helyezés – Székely Botond, Székely Gergő, Székely Ádám, Váczi Lóránt (2.c)
II. korcsoport  lány csapatverseny
2. helyezés – Kovács Lilla, Takács Csenge, Tripolszky Emma (4.b)
II. korcsoport  fiú egyéni verseny
2. helyezés – Czebei Zétény (3.a)
2. helyezés – Balogh András (4.d)
II. korcsoport  fiú csapatverseny
2. helyezés – Balogh András, Kühne Bendegúz, Sóvári Botond, Kátai Marcell (4.d)
III. korcsoport  lány egyéni verseny
1. helyezés – Jarkas Alexandra (5.b)
2. helyezés – Lápossy Csenge Bernadett (6.b)
3. helyezés – Lukács Annamária (6.a)
III. korcsoport  fiú egyéni verseny
2. helyezés – Medveczki Sámuel (6.a)
III. korcsoport  fiú csapatverseny
1. helyezés – Czebei Márk, Kucza Gergely, Medveczki Sámuel, Tóth Ármin
IV. korcsoport  lány csapatverseny
3. helyezés – Borza Lili, Krizsanyik Tünde, Tatár Zsófia, Zöllner Lili
IV. korcsoport  fiú csapatverseny
3. helyezés – Csongrádi Kristóf, Fekete Ágoston, Molnár Attila, Patakfalvi András

Úszás
I. korcsoport
Keve:

Gajdics Balázs ( 2. a osztály ): I. helyezés  50  m mellúszás
  II. helyezés 50 m gyorsúszás
Szűts Gergely ( 1.b osztály ): IV. helyezés 50 m hátúszás
  V. helyezés 50 m gyorsúszás és 50 m mellúszás
Dióssy Dániel ( 1.a osztály ): V. helyezés 50 m hátúszás
Beviz Lujza ( 1.a osztály ): III. helyezés 50 m mellúszás
  VI. helyezés 50 m gyorsúszás
Dióssy Dániel ( 1.a osztály ): V. helyezés 50 m hátúszás

Kiserdő:

Úszásnem Helyezés Név Osztály
fiú 50 m gyorsúszás I. Hortobágyi Bence 3.c
  IV. Váczi Lóránt 2.c
lány 50 m gyorsúszás I. Király Kitti 3.d
  IV. Borszéki Boglárka 2.c
fiú 50 m mellúszás II. Székely Botond 2.c
lány 50 m mellúszás I. Keskeny Viktória 3.d
  II. Neumann Kincső 2.c
fiú 50 m hátúszás II. Székely Ádám 2.c
lány 50 m hátúszás III. Király Kitti 3.d
  IV. Borszéki Boglárka 2.c
fiú 4×25 váltó I. Hortobágyi Bence
Székely Botond
Váczi Lóránt
Székely Ádám
3.c
2.c
2.c
2.c
lány 4×25 váltó I. Király Kitti
Borszéki Boglárka
Keskeny Viktória
Baranyai Dóra Mária
3.d
2.c
3.d
2.c

II. korcsoport
Keve:

Kovács Botond Zsolt ( 3. b osztály ): II. helyezés 50 m gyorsúszás
  II. helyezés 50 m hátúszás
Jarkas Alex ( 3.b osztály ): II. helyezés 50 m mellúszás
Kovács Botond Zsolt ( 3. b osztály ): III. helyezés 50 m váltó
Jarkas Alex ( 3.b osztály )  
Móritz Máté (3.a osztály)  
Sztupkay Áron ( 4.b osztály )  

Kiserdő:

Úszásnem Helyezés Név Osztály
fiú 50 m gyorsúszás III. Strigens Arnold 4.c
  IV. Sámuel Ádám 4.c
lány 50 m gyorsúszás II. Körmöci Csenge 3.c
  VI. Vári Liza Rózsa 4.d
lány 50 m mellúszás I. Körmöci Csenge 3.c
  III. Baranyai Lili Julianna 4.c
fiú 50 m hátúszás IV. Sámuel Ádám 4.c
  VI. Strigens Arnold 4.c
lány 50 m hátúszás IV. Szűts Lea Szófia 4.d
  V. Baranyai Lili Julianna 4.c
fiú 4×25 váltó IV. Kátai Marcell
Sóvári Botond Gábor
Sámuel Ádám
Strigens Arnold
4.d
4.d
4.c
4.c
lány 4×25 váltó I. Baranyai Lili Julianna
Körmöci Csenge
Szűts Lea Szófia
Vári Liza Rózsa
4.c
3.c
4.d
4.d