Az Újszínházban a Béres című előadást néztük meg

„Soha egyetlen embertársam életéről nem akartam, nem akarok és nem is tudnék lemondani. Más a dolgom a világban.” (Dr. Béres József)

Január 29-én iskolánk Hungaricum-programjának keretében a 7.a osztály megnézte az Újszínházban a Béres c. előadást, mely Fazekas István kortárs író színműve alapján Kerényi Imre rendezésében került színpadra.

Béres József, a Széchenyi–díjas kutató–feltaláló a hetvenes évek elején alkotta meg a Béres Cseppet. 1975–ben kuruzslás vádjával eljárás indult ellene. A Kádár–korszak minden újat, egyénit, a hivatalos iránytól eltérőt gáncsolt. Béres József tántoríthatatlannak, megállíthatatlannak bizonyult. Hűséges maradt elveihez, nem hagyta el hazáját.„Az én őseim itt éltek, itt haltak meg, itt gürcöltek, itt fizettek adót. Nekem nem átjáróház ez az ország. Én szeretem ezt a népet, és nem hagyom el.” (Dr. Béres József)

A két felvonásos előadáson betekintést nyerhettünk a hetvenes évek hangulatába, zenei világába, sajátos humorába. Minden tekintetben időutazás volt ez a néhány óra, közelebb kerülhettünk iskolánk névadójának gondolkodásához, életének egyik legnehezebb korszakához.