Auchan pályázatot nyert a Béres Iskola

Örömmel adunk hírt arról, hogy iskolánk az Auchan Áruház Együtt az Ifjúságért Alapítványának pályázati kiírásán sikeresen szerepelt és pénzügyi támogatást nyert (4200 Euró) a Zöld szemlélet című projektjével, amelynek keretén belül a környezettudatosság fontosságára, a természet tiszteletére szeretnénk felhívni a figyelmet. Iskolánkat minél inkább környezetbarát intézménnyé szeretnénk változtatni, ennek érdekében számos programot szervezünk tanulóinknak, szelektív kukákat vásárolunk, amelynek anyagi fedezetét pályázati forrásból fogjuk biztosítani.

Pályázati nyereményünk hivatalos díjátadása 2016. október 5-én történt az Óbudai Auchan áruházban, ahol egy standot is felállítottunk iskolánk eddigi környezetvédelmi tevékenységeinek bemutatására.

Az érdeklődők megcsodálhatták Diákjaink szemléletformáló rajzait, írásait, tablóit, szelektív hulladékgyűjtőiket, amelyeket meglévő anyagok felhasználásával készítettek és a tantermekben használnak. Érdekességként bemutattunk egy oxyfát is, amely egy rendkívül gyorsnövésű hibrid császárfa. Hatalmas levelei tízszer annyi szén-dioxidot kötnek meg, mint a hagyományos fafajták, ezáltal környezetvédelmi szempontból jelentős szerepe lehet, amelynek egy példánya az iskolaudvarunkon is megtalálható. Az Auchan Áruház felajánlásával ökotisztítószereket is kiállítottunk, amelyeket az iskolánkban ezen tanévtől kívánunk használni. Az érdeklődőket tájékoztattuk az eddigi és jövőbeni környezetvédelmi céljainkról, a jelenlegi projektünkről és közben hasznos, szelektív hulladékgyűjtőket is készítettünk iskolánk számára!:)

EZÚTON IS SZERETNÉNK MEGKÖSZÖNNI AZ ÓBUDAI AUCHAN ÁRUHÁZ TÁMOGATÁSÁT ÉS SEGÍTSÉGÉT!!!

Auchan2

Az átadón készült képekért kattintson ide.