A Microsoft-nál jártunk

Iskolánk 7.b osztályos tanulói látogatást tettek a Microsoft Magyarország Kft. épületében. A gyerekek először egy konferenciaterembe mentek be, ahol különböző kommunikációs eszközökkel ismerkedhettek meg. Egyesek – mindenféle ismertetés nélkül – igen hamar ráéreztek a technikai berendezések működtetésére. A webkamerát úgy kezelték, és tették ki a képét a kivetítőre, mintha eddigi életükben csak ezzel foglalkoztak volna.
Ezután felmentek a foglalkoztatószobába, ahol két előadást is meghallgattak. Az egyik előadáson bemutatták, hogy hova fejlődik a technika, milyen komputerizált életre számíthatunk a jövőben, és ezek mennyire fogják segíteni mindennapi életünket. A másik előadás a biztonságos internet használatáról szólt. Itt sok olyan információval találkoztak, ami számukra érthető formában hívta fel a figyelmüket a különböző veszélyekre.
Majd legvégül a foglalkoztatóban található eszközöket is kipróbálhatták. Önfeledten, vidám hangulatban telt el ez az idő. A végén alig lehetett a gyerekeket indulásra késztetni. Volt, aki azt mondta, hogy ő bármi áron, akár még takarítóként is, de itt szeretne dolgozni.
Ez a fantasztikus nap maradandó élményt nyújtott mindenki számára.

Képekért kattintsanak ide.