Tudomány Napja a Kiserdőben

Az idei Tudomány Napja a Kiserdőben ismét a Hungarikumok köré szerveződött. A május 11-én megrendezett esemény különlegességét az adta, hogy a muzslai Endrődy János Alapiskola pedagógusait és növendékeit hívtuk meg, hogy töltsenek el velünk egy élményekben gazdag napot a Kiserdőben. A Felvidéken található községbe még tavaly decemberben látogattunk el, s kötöttünk barátságot az ottani magyar tanítási nyelvű iskola tanulóival, s pedagógusaival. A májusi alkalom viszonzása volt az akkori szeretetteljes vendéglátásnak.

A vendégeket reggel sok szeretettel és tízóraival, a kiserdős szülők erre az alkalomra sütött finomságaival vártuk. Miután megismerkedtek a Kiserdő környezetével, a gyerekeket a Hungarikum-vetélkedő, a pedagógus vendégeket pedig az 1/D osztályban megtartott sakk bemutató óra várta. Az ebédig a vetélkedőben részt vevő gyerekek színvonalas kézműves foglalkozáson vettek részt. Az ebédet a 2/C osztály szülői munkaközösségének köszönhetjük. Nagyon nagy szeretettel és odaadással készítették el a finom sülteket, salátákat, melyeket ízlésesen megterített asztaloknál fogyaszthattak el a vendégek, s a vetélkedő csapatok. Kis pihenő után következett a délután programja. A sportpályán forgószínpad szerűen lebonyolított mozgásos feladatokban minden kisdiák kipróbálhatta ügyességét. A napot a Hungarikum-vetélkedő ünnepélyes eredményhirdetése, az ajándékok átadása zárta. A közös csoportkép elkészítése után búcsút vettünk vendégeinktől, remélve, hogy a szakmai és emberi  kapcsolat a két iskola között határokon átívelő lesz majd a jövőben is.

Képek>>>